Wymiana rozrządu - informacje:

Wymiana rozrządu

Rozrząd jest układem sterującym elementami odpowiedzialnymi za doprowadzanie paliwa do cylindra silnika tłokowego i usuwanie z niego spalin. Jak wiele intensywnie eksploatowanych podzespołów samochodu, wymaga on regularnych napraw, a z czasem także wymiany. W naszym warsztacie w miejscowości Rumia oferujemy kompleksowe usługi, pozwalające na prawidłowe działanie mechanizmu, a co za tym idzie poprawne funkcjonowanie silnika. 

Nasi mechanicy zalecają regularną wymianę pasków lub łańcuchów rozrządu, nawet częściej niż proponuje to producent. Najlepiej działanie to wykonywać wedle przeliczenia, w którym zalecany czas lub przebieg mnożymy przez 0,8 (przy zalecanym do wymiany  przebiegu 120.000 km, pasek dobrze wymienić już po około 100.000 km). W przypadku samochodów o małych przebiegach, przelicznik ten wynosić powinien 0,7. Czas między kolejnymi wymianami również nie powinien być zbyt długi, dlatego w niektórych przypadkach, regularne sprawdzanie stanu rozrządu (np. co 48 miesięcy) pozwolić może na zyskanie bezpieczeństwa i prawidłowego funkcjonowania silnika, a w dalszej perspektywie także sporych oszczędności – wymiana silnika jest o wiele droższa, aniżeli wymiana rozrządu. 

W naszym warsztacie samochodowym posiadamy profesjonalne narzędzia, a w tym oryginalne blokady, klucze dynamometryczne itp., wykorzystujemy dokładne informacje techniczne dotyczące wymiany rozrządu, posiadamy dostęp do systemu Auto-Data, a w nietypowych naprawach korzystamy z fachowego wsparcia konsultantów sieci naprawczych do których należymy. Przy wymianie części samochodowych, korzystamy wyłącznie z najwyższej jakości elementów. 

Nasza firma dysponuje ubezpieczeniem OC w zakresie naszej działalności i na wypadek wystąpienia awarii, dlatego każda – zarówno drobna jak i poważna naprawa, objęta jest stosowanym zabezpieczeniem. Naszym atutem jest gwarancja najwyższej jakości usług, profesjonalna wiedza oraz bezpieczeństwo przeprowadzanych przez naszych mechaników napraw. 

ZADZWOŃ TERAZ
aby umówić się
LUB